Adresa prodejny, Za poštou 10, Praha 10, telefony: +420603818814, +420605214677,+420274822917

Primární letový přístroj MGL Avionics Blaze FLIGHT-3

Kód: 20196
Neohodnoceno
Značka: MGL Avionics
10 050 Kč 8 305,80 Kč bez DPH 10 050 Kč / 1 ks
Na objednávku

B-FL3; Primární letový přístroj MGL Avionics Blaze FLIGHT-3

Blaze FLIGHT-3 je kompaktní, multifunkční, kompletní primární letový systém určený jako hlavní letový přístroj v menších letadlech nebo jako záložní / sekundární letový přístroj ve větších letadlech. Tento 3 1/8" (80 mm) přístroj poskytuje řadu letových funkcí, jako je výškoměr, ukazatel rychlosti letu, ukazatel VSI, hladina paliva, průtok paliva, otáčky, volty, zobrazení proudu a mnoho dalších. Díky nízké hmotnosti, malým rozměrům a vysoké úrovni funkcí je FLIGHT-3 vynikající volbou pro mnoho aplikací.

FLIGHT-3 je ideálním doplňkem k univerzálnímu monitoru motoru Blaze EMS-2, který představuje kompaktní, levné, ale vysoce funkční a kompletní řešení pro kokpit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FLIGHT-3 má následující funkce:

Výškoměr

Výškoměr obsahuje interní vysoce přesný 24bitový digitální snímač nadmořské výšky, který počítá nadmořskou výšku od -1500 ft do maximálně +35000 ft. FLIGHT-3 vystupuje z různých formátovaných sériových datových protokolů RS232 kompatibilních s transpondéry se sériovým vstupem, jako jsou transpondéry Garmin, Magellan, Northstar, Trimble, Microair atd. Výškoměr může zobrazovat nadmořskou výšku ve stopách nebo metrech a místní tlak lze nastavit v milibarech nebo palcích rtuti. FLIGHT-3 také poskytuje paralelní rozhraní Gillhamova kódu, pokud se používá ve spojení s MGL Avionics CNV-ALT.

ASI (ukazatel rychlosti letu)

Rychlost letu lze indikovat ve statních mílích za hodinu (mph), kilometrech za hodinu (km/h) nebo námořních mílích za hodinu (kts). FLIGHT-3 rovněž poskytuje programovatelný výstup signalizace vzdušné rychlosti Vs a Vne. Citlivost ASI může uživatel kalibrovat, aby se zohlednily chyby způsobené umístěním Pitotovy trubice.

FLIGHT-3 může měřit rychlost vzduchu od 20 do 250 mil za hodinu a FLIGHT-3HS (vysokorychlostní verze) může měřit rychlost vzduchu od 20 do 320 mil za hodinu. Oba přístroje jsou vhodné pro pomalejší letadla díky velmi dobré citlivosti a linearitě při nízkých rychlostech letu.

VSI (ukazatel vertikální rychlosti)

Ukazatel VSI může být zobrazen buď ve stopách za minutu (ft/min), nebo v metrech za sekundu (m/s). VSI může uživatel kalibrovat po instalaci přístroje do letadla.

Zobrazení otáček

FLIGHT-3 může měřit otáčky motoru a/nebo rotoru.

Palivový počítač

Plná funkčnost je k dispozici se snímačem průtoku a hladiny paliva nebo pouze se snímačem průtoku paliva, který používá vypočítanou hladinu paliva na základě spotřeby paliva. Podporovány jsou rovněž systémy vstřikování paliva. Díky komplexnímu vícebodovému kalibračnímu systému lze použít standardní automobilové snímače hladiny paliva, a to i u nádrží lichého tvaru. Lze použít většinu snímačů průtoku paliva, protože pro jednoduchou kalibraci lze do systému zadat K-faktor snímače. Průtok paliva lze zobrazit v l/h nebo v G/h.

Společnost MGL Avionics dodává lehký dvourozsahový snímač průtoku paliva, který se ideálně hodí pro FLIGHT-3. Stejně vhodné jsou i snímače průtoku paliva od jiných výrobců.

Kromě toho může FLIGHT-3 pro určení doletu paliva používat skutečnou rychlost na zemi z přijímače GPS s podporou RS232 NMEA.

Zobrazení místního času

FLIGHT-3 je schopen zobrazovat čas pro usnadnění běžného hlášení času ATC. Čas je udržován interní lithiovou baterií, kterou může uživatel vyměnit.

Zobrazení napětí, *proudu a nabití baterie

Přístroj FLIGHT-3 lze použít k monitorování napájení baterie letadla. FLIGHT-3 je velmi užitečný při zjišťování stavu baterie, stavu nabíjení a také aktuální spotřeby zátěže letadla. Přístroj FLIGHT-3 lze použít v letadlech s napětím 12 i 24 V a dokáže měřit napětí až do 30 V DC.

FLIGHT-3 používá k měření proudového zatížení letadla magnetický snímač proudu s uzavřenou smyčkou MGL Avionics. FLIGHT-3 obsahuje programovatelný alarm nízkého/vysokého napětí, který automaticky detekuje špatné baterie a poruchy alternátoru.

Zobrazení OAT

OAT lze zobrazit ve stupních Celsia nebo Fahrenheita. FLIGHT-3 obsahuje také programovatelný alarm nízkého/vysokého OAT.

Letový časovač a letový deník

FLIGHT-3 poskytuje 50 záznamů v letovém deníku, který ukládá čas zahájení a dobu trvání každého z posledních 50 letů. Letový časovač lze spustit buď pomocí předního tlačítka, nebo automaticky z otáček a rychlosti letu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sdružené přístroje
Potřeby pro letadla: Přístroje, Združené přístroje

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: