Adresa prodejny, Za poštou 10, Praha 10, telefony: +420603818814, +420605214677,+420274822917

E6-B papír navigační computer

Kód: 6823
Neohodnoceno
400 Kč 330,60 Kč bez DPH 400 Kč / 1 ks
Skladem (9 ks)

Vyrobeno z tvrzené papíru (skoro plast). Použití je vhodné pro teoretické školení, studium, na cesty a také vhodné pro všechny piloty, kteří E6B nepoužívají moc často.Všechny výpočty jsou shodné s dražšími modely. Chcete-li ušetřit peníze je tento typ správná volba.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přední strana počítadla je v podstatě logaritmickým pravítkem kruhového tvaru. Slouží k řešení příkladů týkajících se spotřeby, času, vzdáleností, skutečné vzdušné rychlosti, tlakové výšky a převodů jednotek.

Základem jsou tři stupnice. Vnější stupnice je pevně spojena s tělem počítadla. Vnitřní stupnice je vůči tělu otočná. Obě stupnice nabývají číselných hodnot 10 až 90. Pro praktické užití je tedy nutné si uvědomit, že každé číslo zastupuje danou

hodnotu při různých násobcích deseti. Např. číslice 13 pak může znamenat 1.3, 13, 130, ale třeba i 130 000. Při každém výpočtu musí pilot provést hrubý odhad výsledku, aby získal přehled, v

jakém rozsahu se bude jeho výsledek pohybovat.

Třetí stupnice je obdobou druhé, slouží pro pouhý převod minut na hodiny.

Při výpočtech má každá stupnice své užití. Zatímco na vnější hledáme hodnoty spotřeby, vzdálenosti a pravé vzdušné rychlosti, vnitřní stupnice zastupuje hodnoty indikované vzdušné rychlosti a času.

Na vnitřní stupnici se nachází dva významné znaky. Číslo 10 se nachází v černém rámečku a je důležité při příkladech, které pro řešení používají pouze princip násobení či dělení. Černý trojúhelník, který se nachází na místě číslice 60 slouží jako ukazatel při výpočtech časů a spotřeby. Každá stupnice je dále vybavena význačnými body s popisem. Ty slouží pro převody jednotek.

Ve střední části počítadla nalezneme tři okénka, která slouží pro určení Machova čísla, tlakové a skutečné výšky.

Pro převody teplot daných v různých jednotkách nám slouží převodní řada nacházející se na spodní části pevného těla počítadla.

 

Zadní strana počítadla je o poznání jednodušší. Skládá se totiž pouze ze dvou stupnic. Na vnitřní stupnici jsou vyznačeny hodnoty 0 až 360 (samozřejmě jde o stejný bod, na počítadle označen jako N), reprezentující magnetický směr. Vnější část tvoří pouze výřez vnější stupnice. Na ní jsou od středového bodu, označeného jako True Index, na obě strany vyznačeny hodnoty 10 až 50. Ty slouží pro určení hodnoty snosu větru.

Středem trupu počítadla prochází oboustranný kovový plát. Jedna strana slouží při výpočtech snosů větru u letadel nižší cestovní rychlostí, druhá

strana (s větším odstupem jednotlivých čar mřížky)se používá při výpočtech u letadel rychlejších.

Na obou stranách se však jedná o výřez kružnic charakterizujících jednotlivé rychlosti. Od středu se do stran šíří přímky s jedním společným průsečíkem, které zastupují úhly snosu. Zadní strana trupu je vyplněna plastovým okénkem, které slouží pro vytvoření označení na posuvném kovovém plátu. Jeho následné posunutí a současné zachování pozice nakresleného bodu je principem určení traťové rychlosti a úhlu snosu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Navigační potřeby
Potřeby pro piloty: Navgační pomůcky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: