Adresa prodejny, Za poštou 10, Praha 10, telefony: +420603818814, +420605214677,+420274822917

GTX™ 345 ADS-B "In"/"Out" Transponder

Kód: 21549
Neohodnoceno
Značka: GARMIN
151 116,90 Kč 124 890 Kč bez DPH 151 116,90 Kč / 1 ks
Na objednávku

GTX™ 345 ADS-B "In"/"Out" Transponder

Řešení transpondéru "vše v jednom" pro ADS-B "Out" a "In"

1090 MHz ADS-B "Out" umožňuje letadlům operovat v libovolné výšce ve vzdušném prostoru po celém světě.
Kombinuje odpovídač s rozšířeným vysílačem (ES) režimu S a volitelný zdroj polohy WAAS/GPS³ v jediné jednotce.
Poskytuje přístup k provozu ADS-B "In" s dvojitým propojením a počasí bez předplatného na kompatibilních displejích.
Bezdrátový přenos počasí, provozu, polohy GPS a záložní polohy² přes Connext® do kompatibilních mobilních aplikací a přenosných zařízení aera® 660/795/796
Snadná náhrada stávajícího odpovídače díky běžnému 1,65palcovému formátu

Splnění pravidel pro vybavení ADS-B pro vzdušný prostor NextGen se právě stalo jednodušším - a výhodnějším - pro tisíce majitelů letadel po celém světě.

S uvedením transpondérů řady GTX 345 s rozšířeným vysílačem (ES) režimu S poskytuje společnost Garmin řešení, které lze vyměnit za jednu krabici a které umožňuje majitelům a provozovatelům splnit požadavky ADS-B s minimálními náklady, prostojemi a narušením jejich panelů - a zároveň poskytuje všechny výhody ADS-B "In" v oblasti počasí a provozu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednoduchý přechod na NextGen

GTX 345 s certifikací IFR vypadá a funguje jako standardní odpovídač režimu S. Vejde se do stejného 1,65 palce vysokého slotu ve vaší avionice. Může se pochlubit jasným, na slunci čitelným digitálním displejem, ukazatelem tlakové výšky, praktickými časovači pro přiblížení a další operace a vyhrazenými tlačítky s čísly 0-9 pro rychlé a snadné zadávání squawk kódu. Ale tam, kde jiné odpovídače končí, GTX 345 teprve začíná. Přidání schopnosti přenosu ADS-B "Out" na frekvenci 1090 MHz (s využitím přesných informací o poloze podle GPS) umožňuje odpovídači automaticky vysílat přesnější a dynamičtější údaje o sledování provozu, které vyžaduje systém vzdušného prostoru NextGen. Pro letadla, která mohou preferovat nebo vyžadovat diverzitní řešení, je odpovídač GTX 345 k dispozici v diverzitní konfiguraci, která využívá dvě antény - namontované na horní a spodní straně letadla - pro zajištění vynikajícího provozního pokrytí. Navíc dostupný příjem ADS-B "In" zpřístupňuje pilotům ještě více možností, které jim umožňují zobrazovat provoz ADS-B, počasí a další informace na různých instalovaných nebo přenosných displejích.
Vaše WAAS, váš způsob

Mimořádně přesnou referenci polohy GPS potřebnou pro splnění požadavků na sledování provozu ADS-B může poskytnout buď navigační systém kompatibilní s WAAS/SBAS, který již můžete mít ve svém panelu - nebo volitelný vestavěný zdroj polohy GPS, který je k dispozici s odpovídačem GTX 345³. Ať už je vaše letadlo aktuálně vybaveno jakkoli, řada Garmin GTX 345 nabízí jednoduché, minimálně rušivé řešení ADS-B, které splní vaše potřeby. Pro ještě větší flexibilitu jsou k dispozici volitelné verze GTX s dálkovou montáží pro kompatibilitu se systémy GPS/Comm/Nav řady GTN™ 750/650 a také s vybranými integrovanými palubními systémy Garmin G1000® - všechny tyto systémy poskytují vestavěný dálkový výběr a ovládání kódu odpovídače.

Podívejte se na výhody ADS-B "In"

Kromě 1090 MHz ADS-B "Out" zpřístupňuje GTX 345 také možnosti nepředplaceného zobrazování počasí a provozu, které umožňuje ADS-B "In" - které lze propojit s kompatibilními displeji v kokpitu nebo bezdrátově streamovat prostřednictvím Connext do našich přenosných zařízení řady aera 796/795 a aera 660, jakož i do tabletů/mobilních zařízení prostřednictvím aplikací Garmin Pilot™, ForeFlight Mobile nebo FltPlan Go. Spojení ADS-B pro předpověď počasí je nepřetržitě vysíláno na frekvenci 978 MHz univerzálního přístupového vysílače (UAT) a je podobné základním službám, které nabízejí přední komerční poskytovatelé satelitního počasí. Můžete například přistupovat ke snímkům NEXRAD, METARům, TAFům, větrům a teplotám ve výšce, PIREPům, NOTAMům a dalším1: Kromě toho můžete také přijímat hlášení o poloze provozu ADS-B (a symbologii na úrovni ohrožení), která vám pomohou vidět a vyhnout se sbližujícím se cílům v rušném vzdušném prostoru. Mluvená zvuková upozornění upozorňují na potenciální konflikty na trati letu ("Traffic, 10 O'Clock, same altitude, two miles"), abyste se zaměřili správným směrem. Na displeji mezitím patentované zobrazení relativního pohybu TargetTrend™ společnosti Garmin¹ nabízí rychlejší a intuitivnější způsob posuzování trajektorií cílů a rychlosti jejich přibližování ve vztahu k vaší dráze letu. Jako další bezpečnostní funkce, která je k dispozici u většiny nových produktů Garmin, poskytuje naše technologie TerminalTraffic™ komplexní obraz letadel a pozemních vozidel vybavených systémem ADS-B v prostředí letiště. Letadla vybavená systémem ADS-B za letu jsou snadno odlišena od pozemních vozidel a pojíždějících letadel, která jsou zobrazena pomocí odlišných barev a symbolů. Všechny tyto informace jsou zobrazeny na jednoduchém a srozumitelném diagramu SafeTaxi®, který odkazuje na umístění vzletových a přistávacích drah, pojížděcích drah, umístění hangárů a další.
Dvojlinka doplňuje obraz

Přijímač GTX 345 ADS-B je systém s dvojitým propojením. Může tedy přijímat na obou frekvencích (978 MHz a 1090 MHz) povolených pro provoz ADS-B v USA. Nejenže tak získáte co nejúplnější obraz o provozu z letadel vysílajících na obou frekvencích, ale také rozšíříte možnost přístupu k vysílání a službám ADS-B prakticky odkudkoli. Při integraci aktivního dopravního systému s GTX 345 se provoz ADS-B a aktivní dopravní cíle na displeji spojí a piloti tak získají skutečně komplexní obraz o provozu.

ADS-B pro vaši integrovanou letovou palubu

Naše transpondéry řady GTX s podporou ADS-B a různými kompatibilitami pokrývajícími většinu používaných displejů nabízejí nejjednodušší cestu k upgradu na NextGen, kterou společnost Garmin nabízí - zejména pro majitele vybraných letadel vybavených systémem G1000. Pro tyto systémy je k dispozici verze GTX 345R pro dálkovou montáž, která se pro navigaci propojuje buď se stávajícím zdrojem polohy WAAS v letadle, nebo využívá volitelný vestavěný zdroj polohy WAAS pro splnění požadavků ADS-B "Out". Displeje řady G1000 spolupracují se vzdáleným odpovídačem GTX a umožňují zadávání a ovládání kódů squawk na obrazovce běžným způsobem. V závislosti na nainstalované verzi softwaru mohou vaše skleněné displeje Garmin podporovat také předpověď počasí bez předplatného na displeji MFD - a také dopravní cíle ADS-B na displeji MFD i PFD u letadel vybavených technologií syntetického vidění (SVT™).

Výstrahy a kódování nadmořské výšky jsou jednoduché
Výstrahy a kódování nadmořské výšky jsou jednoduché

Pro zvýšení situačního povědomí obsahuje GTX 345 vestavěný zvukový výstup pro zvukové výstrahy o provozu a nadmořské výšce¹, který lze integrovat do stávajícího zvukového panelu. Řadu GTX můžete také spárovat s volitelným výškovým kódovačem Garmin, abyste splnili požadavky na přenos dat pro IFR. Na rozdíl od jiných odpovídačů s vestavěným výškovým kódováním se výškový kodér Garmin montuje samostatně na instalační stojan. Pokud by tedy někdy bylo nutné transpondér demontovat, není nutné odpojovat statické vedení. Což zase eliminuje potřebu následné kontroly těsnosti - a tím pomáhá minimalizovat průběžné servisní náklady.
Snadnější cesta k systému NextGen

Řada Garmin GTX 345 je schválena FAA a EASA pro instalaci do stovek současných nejoblíbenějších značek a modelů letadel. Společnost Garmin je již po desetiletí lídrem ve vývoji a zavádění technologie ADS-B. A když porovnáte všechny dostupné možnosti, je zřejmé, že společnost Garmin usiluje o to, aby byl váš přechod na provoz ADS-B co nejjednodušší, nejekonomičtější a bez starostí.

Doplňkové parametry

Kategorie: GARMIN
Potřeby pro letadla: Přístroje, Odpovídač

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: