Adresa prodejny, Za poštou 10, Praha 10, telefony: +420603818814, +420605214677,+420274822917

GTX™ 335 Odpovídač ADS-B "Out"

Kód: 18694
Neohodnoceno
Značka: GARMIN
76 430 Kč 63 165,30 Kč bez DPH 76 430 Kč / 1 ks
Na objednávku

GTX™ 335 Odpovídač ADS-B "Out"

Splňuje požadavky NextGen na vybavení pro ADS-B "Out".
Výstup 1090 MHz umožňuje letadlům operovat v libovolné výšce ve vzdušném prostoru po celém světě.
Kombinuje odpovídač s rozšířeným vysílačem (ES) režimu S a volitelný zdroj polohy WAAS/GPS¹ v jediné jednotce.
Užitečné funkce displeje zahrnují čas letu, časovače odpočítávání a odpočítávání, plus údaj o aktuální tlakové výšce.
Snadná náhrada stávajícího odpovídače díky běžnému 1,65palcovému provedení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komplexní řešení transpondéru ADS-B "Out" 1090 MHz

Splňuje požadavky NextGen na vybavení pro ADS-B "Out".
Výstup 1090 MHz umožňuje letadlům operovat v libovolné výšce ve vzdušném prostoru po celém světě.
Kombinuje odpovídač s rozšířeným vysílačem (ES) režimu S a volitelný zdroj polohy WAAS/GPS¹ v jediné jednotce.
Užitečné funkce displeje zahrnují čas letu, časovače odpočítávání a odpočítávání, plus údaj o aktuální tlakové výšce.
Snadná náhrada stávajícího odpovídače díky běžnému 1,65palcovému provedení.

Pro provozovatele letadel, kteří chtějí co nejrychleji a s co nejnižšími náklady splnit pravidla pro vybavení ADS-B "Out", nabízí odpovídač Garmin GTX 335 ES ideální řešení s jednou krabicí a jednou výměnou. Volitelně je k dispozici s vestavěným zdrojem polohy GPS WAAS¹ - takže vše potřebné pro splnění norem pro certifikované řešení ADS-B "Out" lze zajistit touto jednoduchou instalací v jednom balení.
Vnitřní cesta k ADS-B "Out"

Společnost Garmin, která má v provozu více řešení ADS-B než jakákoli jiná značka v oboru, se snaží o co nejjednodušší a nejpřímočařejší přechod na vzdušný prostor NextGen. Model GTX 335 s certifikací IFR je toho nejlepším příkladem. Vypadá a funguje jako standardní odpovídač režimu S. Vejde se do stejného 1,65 palce vysokého slotu ve vaší avionice. Může se pochlubit digitálním displejem, ukazatelem tlakové výšky a vyhrazenými tlačítky s čísly 0-9 pro rychlé a snadné zadávání squawk kódu. Navíc má plně polovodičovou konstrukci, což ve srovnání s transpondéry dřívější generace zajišťuje nižší spotřebu energie a vyšší spolehlivost. Navíc přidaná schopnost přenosu ADS-B "Out" na frekvenci 1090 MHz (s využitím přesných informací o poloze podle GPS) umožňuje odpovídači GTX 335 automaticky vysílat přesnější a užitečnější údaje o sledování provozu do ATC - včetně identifikace letu letadla, polohy, výšky, rychlosti, stoupání/klesání a informací o kurzu. Běžné odpovídače režimu S a C mohou vysílat pouze údaje o výšce a kód squawk - což znamená, že ke korelaci a identifikaci polohy letadla na obrazovce radaru řídícího potřebují pozemní radar.
Rozšířený dohled nad provozem

Pomocí vysílání ADS-B "Out" s rozšířeným squitterem 1090 MHz vylepšuje Garmin GTX 335 stávající systém dotazování odpovídačů a zároveň bezproblémově spolupracuje se stávajícími protokoly ATC. Hlášení ADS-B poskytují pozemním dispečerům podstatně rychlejší aktualizace než tradiční radar. A díky současnému vysílání těchto informací pilotům vybaveným displejem ADS-B "In" jim umožňuje v podstatě vidět stejný obraz provozu pro svou polohu, jaký sleduje ATC na zemi. Pro letadla, která mohou preferovat nebo vyžadovat diverzitní řešení, je GTX 335 k dispozici v diverzitní konfiguraci, která využívá dvě antény - namontované na horní a spodní straně letadla - pro zajištění vynikajícího provozního pokrytí.
Využití stávající letecké elektroniky

Zařízení GTX 335 je navrženo pro rozhraní s širokou škálou avioniky a umožňuje provozovatelům využít stávající vybavení kokpitu ke splnění požadavků ADS-B "Out" s minimálními náklady, prostoji a narušením panelů. Signál ADS-B "Out" na frekvenci 1090 MHz odpovídače ES splňuje celosvětové požadavky pro let v jakékoli nadmořské výšce. A protože transpondér GTX 335 velikostně vyhovuje mnoha stávajícím odpovídačům módu S nebo C, umožňuje snadno zapojit potřebné schopnosti NextGen do již existujícího uspořádání avioniky. Pro ještě větší flexibilitu jsou k dispozici volitelné verze GTX s dálkovou montáží pro kompatibilitu se systémy GPS/Comm/Nav s dotykovou obrazovkou řady GTN™ 750/650 a také s vybranými integrovanými palubními systémy Garmin G1000® - všechny tyto systémy umožňují vestavěný dálkový výběr a ovládání kódu odpovídače.

Výstrahy a kódování nadmořské výšky jsou jednoduché
Zjednodušené kódování nadmořské výšky

Kromě možností hlášení polohy pomocí WAAS lze GTX 335R spárovat s volitelným výškovým kódovačem Garmin, který splňuje požadavky na přenos dat pro IFR. Na rozdíl od jiných odpovídačů s vestavěným kódováním nadmořské výšky se výškový kodér Garmin montuje samostatně na instalační stojan. Pokud by tedy někdy bylo nutné transpondér demontovat, není nutné odpojovat statické vedení. Což zase eliminuje potřebu následné kontroly těsnosti, a tím pomáhá minimalizovat průběžné servisní náklady.
Snadnější cesta k NextGen

Společnost Garmin je již desítky let lídrem ve vývoji a zavádění technologie ADS-B. Dnes je řada Garmin GTX 335 schválena FAA pro instalaci do stovek současných nejoblíbenějších značek a modelů letadel. Je zřejmé, že s řešením "vše v jednom" GTX 335 se společnost Garmin snaží, aby váš přechod na provoz ADS-B byl jednoduchou záležitostí výměny odpovídače.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: GARMIN
? Letadlo: Přístroje, Pro letadla TSO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: