Adresa prodejny, Za poštou 10, Praha 10, telefony: +420603818814, +420605214677,+420274822917

TENAX 4 Tenax 4

Kód: 2895/VAR
Neohodnoceno
Značka: Woody Valley
od 53 226,70 Kč od 43 989 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Nový TENAX 4 od f. Woody Valley TENAX4 je výsledkem 2 roky tvrdé práce spolu s mistry světa Alexem Plonerem a Christianem Ciechem.

Samozřejmě si můžete vybrat svojí kombinaci barev dle našeho objednávkového formuláře.

Detailní informace

systém: Variabilní
Na objednávku | 2895/VAR
53 226,70 Kč
43 989 Kč bez DPH
systém: Třecí systém
Na objednávku | 2895/TRE
55 599,30 Kč
45 949,80 Kč bez DPH
systém: PTS
Na objednávku | 2895/PTS
57 035,30 Kč
47 136,60 Kč bez DPH
systém: Systém vnitřního trimování
Na objednávku | 2895/SYS
58 440,10 Kč
48 297,60 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

 

Nový TENAX 4 od f. Woody Valley TENAX4 je výsledkem 2 roky tvrdé práce spolu s mistry světa Alexem Plonerem a Christianem Ciechem. Tenax4 je navržen pro cross-country a soutěžní lety, ne pro akrobacii. Hlavní zlepšení: Bezpečnější umístění záchranného padáku byl vždy hlavní ůkol pro všechny naše postroje. To znamená, že naši piloti musí mít možnost ho snadno nahmátnout rychle bez ohledu na ruku, kterou používají v ten okamžik. Umístění záchranného padáku,(schránka)se mění v závislosti na velikosti svazku aniž by byla ohrožena celková aerodynamika ramen, paží a kapsy. Ve skutečnosti, záchranný padák zůstane částečně uvnitř , stejně jako v naší Tenax3. Hlavní deska je pevná ve středu a měkčí podél stran. Hlavní zip je opatřen suchým zipem, a proto je snadno měnitelný. Naše nová hlavní deska je tak dlouhá, jak u předchozího modelu, ale širší, to zajistí co největší pohodlí pilota i během dlouhých letů. Zadní deska je vyrobena v kombinaci s uhlíkem a kevlarem a důvod, je velmi odolná proti vysoké úrovni namáhání. Svrchní materiál je druhým nejdůležitějším zlepšením po hlavní desce. Je vyrobena z lehké a silné rip-stop textilie, která je zcela odnímatelná a proto se snadno čistí, opravuje a lze jí dokonce nahradit (což znamená, že jí budeme nabízet jako náhradní díl). Nový Tail, (ocas) kužel je delší než u předchozího modelu, aby zajistil ještě lepší aerodynamiku, společně s možností pěti centimetrů nastavení bez nutnosti úpravy ramenních popruhů. Systém změny úhlu visu během letu jsou stejné jako ty, které nabízí Tenax3: Standard, Friction, Vnitřní obložení a PTS.

Trim:


K dispozici jsou nyní čtyři systémy výbavy:
1. Variabilní integrovaný systém "úhlu zavěšení" - klasický systém stabilizace  "Woody Valley", který se osvědčil již řadu let, s jediným poruhem, posunutým na napnutém lanu, integrovaným do zadní desky. (To funguje, ale postroj není příliš stabilní .)

2. Třecí systém - systém založený na klasickém systému Woody Valley, se zvláštním třecím zařízením upevněným na hlavním nástavci (viz foto), pracující na tenkém lanu, který je upevněn na koncích zadní desky (MR systém). Tento systém usnadňuje nastavení úhlu zavěšení, a postroj je stabilnější . Tento systém je jednoduchý a poskytuje poměrně stabilní postroj.

3. Ploner Trim System (PTS) - stále založený na klasickém Woody Valley systému zavěšeného zavěšení lana. PTS je ovládán ohýbáním kolen a uvolněním napětí na lanu, který běží z horní části boty. (Viz foto PTS (Zadní deska sedáku Tenax 3)) Umožňuje pilotovi nastavit úhel zavěšení před opětovným narovnáním nohou a upevnění popruhu v novém úhlu. Jedna pěkná výhoda je, že systém PTS funguje dobře i když je vzadní skladovací komoře postroje plno.

4. Systém vnitřního trimování - systém pro změnu úhlu zavěšení, který lze aktivovat během letu pomocí vnitřní páky. To je někdy nazýván "kick ass" systém, . Tento systém nahrazuje napnuté lano kovovou tyčí. Mechanismus pro uvolnění předního nastavovacího vedení vypadá trochu "Heath Robinson". Nicméně podle našich zkušeností to funguje spolehlivě. Přilnavost na nové pozici není zvláště přesná, jelikož je napříč všemi šňůrami atd. Je to pravděpodobně nejlepší systém z hlediska výběru úhlu zatáčení, ale také nejdražší.

Zip.

Standardní zip Tenaxu 3 byl všit do postroje, ale pro Tenax 4 je na upevněn suchý zip. Pokud je zip poškozen, tato funkce umožňuje rychlou a snadnou výměnu. Takže to může ušetřit trochu peněz v dlouhodobém horizontu.

zde je možné vyplnit objednávku, pro případné dotazy, pište na náš email: aviatik@aviatik.cz

Objednávkový formulář

Manuál

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: