Adresa prodejny, Za poštou 10, Praha 10, telefony: +420603818814, +420605214677,+420274822917

Garmin GNC 355A (8.33kHz)

Kód: 21222
Neohodnoceno
Značka: GARMIN
240 266 Kč 198 566,90 Kč bez DPH 240 266 Kč / 1 ks
Na objednávku

Přiblížení LPV a komunikační rádio, pro vaše letadlo

Tenký, univerzální dotykový GPS navigátor a komunikační rádio pro letadla třídy I/II podle Části 23 (s hmotností nižší než 6 000 liber) a experimentální/amatérská letadla.
Využijte výhody navigace GPS WAAS s přiblížením LPV, které nabízí minima již od 200 stop a výrazně tak rozšiřuje vaše provozní možnosti.
Vestavěná 10wattová komunikační vysílačka s odstupem kanálů 25 kHz nebo volitelných 8,33 kHz (s GNC 355A) plus pohotovostní sledování frekvence a automatická identifikace frekvence
Spárování s vybranými letovými displeji Garmin nebo přímá integrace se stávajícím ukazatelem kurzové odchylky (CDI) pro cenově výhodnou instalaci¹.
Vizualizace celého letového plánu - včetně odletů, příletů, přístrojových přiblížení, vyčkávacích schémat a dalších - na bohaté, dynamické globální pohyblivé mapě
Bezdrátově přenášejte letové plány a streamujte počasí, provoz, polohu GPS a záložní polohu prostřednictvím vestavěné bezdrátové technologie Connext® do aplikace Garmin Pilot™ a dalších².

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použitelnost TSO: C128a; 2C128; C146e třída 3; C157b kategorie 1; C165a; C169a třídy C, E, 4, 6; 2C169a třídy C, E, H1, H2, 4, 6; C195b kategorie B1, B3, B5, B7
Velikost displeje: úhlopříčka 4,8" (122,5 mm)
Rozlišení displeje: 732 pixelů (Š) x 240 pixelů (V)
Výška rámečku jednotky: 2,02" (51,0 mm)
Šířka rámečku jednotky: 6,25" (159,0 mm)
Hloubka jednotky s konektory: (měřeno od čelního panelu letadla k zadní straně zadních krytů konektorů).
Hmotnost jednotky: 1,5 kg (3,3 lbs)
Maximální nadmořská výška: 35 000 ft
Rozsah vstupního napětí: 9 VDC - 33 VDC
Maximální jas displeje: 260 fL
Rozsah provozních teplot: -20° C až 55° C (-4° F až 131° F)
Verze Bluetooth: 4.2
Počet kanálů GPS: Počet kanálů: 15 (12 GPS a 3 GPS/WAAS/SBAS)
Přesnost určování polohy LAT/LON: <1,25 metru RMS horizontálně, <2 metry vertikálně, s WAAS
Maximální rychlost: 1 000 uzlů (nad 60 000 stop)
Interval aktualizace polohy: 0,2 s (5 Hz)

Navigátor GNC 355 nabízí velké možnosti v malém balení. Díky jasnému a přehlednému dotykovému displeji s vysokým rozlišením můžete mít k dispozici pokročilé navigační funkce, o kterých jste vždy snili - spolu s moderními funkcemi rádia Comm. Zadávání letových informací je hračka a přístup ke každé funkci je rychlý a snadný. Stejně dobře se hodí do certifikovaných letadel i do experimentálních letadel. Navíc má stejnou výšku 2" jako starší navigační zařízení a může vám umožnit ponechat kompozitní starší CDI, které již máte v letadle, a minimalizovat tak náklady na instalaci¹. Díky tomu je GNC 355 chytrým a cenově dostupným způsobem, jak doplnit navigaci nové generace do vašeho oblíbeného letadla.
Dokonalý dotek

Jakmile zapnete GNC 355, na 4,8" displeji se vám zobrazí známá domovská stránka Garmin, která umožňuje ovládat nejdůležitější funkce jen několika dotyky. Přejděte na vyhrazené stránky pro pohyblivou mapu, provoz, terén, nejbližší letiště, letový plán, postupy, informace o trasových bodech, nástroje a další. Díky dostupným zkratkám k letovému plánu a funkcím Direct-to téměř na každé stránce jsou navigační funkce obvykle vzdáleny pouhým klepnutím. Pomocí prstu můžete posouvat a přibližovat libovolnou stránku mapy, provozu a terénu. Zadávejte údaje o trasových bodech pomocí klávesnice na obrazovce. A dotykem tlačítka Domů se kdykoli vrátíte na hlavní stránku.

Pro větší stabilitu ovládání za letu slouží polička přes spodní okraj displeje, která udrží vaši ruku v hladkých i turbulentních letových podmínkách. A pokud dáváte přednost tradičnímu ovládání, soustředné knoflíky poskytují další způsob ovládání mnoha funkcí navigátoru GNC 355.
Intuitivní navigace

S navigací GNC 355 je sestavování a úprava letových plánů snadná. Při zadávání bodů trasy začne naše funkce FastFind automaticky vyhledávat nejbližší identifikátor, jakmile začnete psát, takže - ve většině situací - stačí stisknout jeden nebo dva tlačítka a zjistíte přesně to, co jste měli na mysli. Můžete také vytvářet zadržení, vkládat letové cesty Victor a odpovídající možnosti výstupu a přidávat odlety, přílety a postupy přístrojového přiblížení. Kromě toho můžete trať upravovat pomocí obrazovky s mapou; praktická funkce "gumového pásu" vám umožní uchopit libovolný úsek trasy letového plánu a přesunout jej tak, aby se přizpůsobil odchylce nebo změně letového plánu ze strany ATC.

Řada dynamicky vykreslovaných a zobrazovaných map poskytuje situační přehled a kontext letového plánu zvýrazněním vizuálních hlásných bodů, navigačních pomůcek, schémat SafeTaxi® a nebezpečí, jako jsou překážky, elektrické vedení a terén. Funkce Smart Airspace™ navíc automaticky zvýrazňuje vzdušný prostor v blízkosti vaší aktuální výšky a snižuje význam vzdušného prostoru ve vzdálenosti od aktuální výšky.
Pokročilý přístup k IFR

Přijímač GPS s certifikací SBAS/WAAS vám může umožnit létat přiblížení podle přístrojů LPV řízené pomocí GPS až do výšky 200 stop, což výrazně rozšiřuje vaše provozní možnosti. Můžete také přistupovat k výkonnostnímu přiblížení podle lokalizace (LP) a k přiblížení podle všech oblastí (RNAV). Přesné výstupy pro odchylku kurzu a řízení náklonu lze připojit k našim autopilotům GFC™ 500 a GFC 600 i k vybraným autopilotům třetích stran, aby bylo možné automaticky provádět letové postupy IFR, jako jsou vyčkávání, úseky NextGen s poloměrem k fixaci (RF) a nezdařená přiblížení. Navigátor GNC 355 navíc umožňuje vytvářet a provádět vlastní vzory vyčkávání nad existujícím bodem trasy nebo uživatelem definovaným bodem trasy.

Navíc při provozu za podmínek VFR může GNC 355 poskytovat poradní vertikální přiblížení na základě publikovaného úhlu klouzavé dráhy nebo 3stupňového klouzavého přiblížení od prahu dráhy, přičemž zohledňuje terén a vzdálenost od překážek. Díky tomuto poradnímu navádění jste schopni létat na různá letiště konzistentněji a přesněji ve vertikální klouzavé dráze.
Výkonné komunikační schopnosti

GNC 355 nabízí přenosový výkon 10 W s možností volby kanálů s frekvenčním odstupem 25 kHz nebo 8,33 kHz (GNC 355A) a obsahuje řadu funkcí, které vám mohou ušetřit čas a námahu. Pomocí vestavěné databáze frekvencí lze snadno vyhledat letištní, meteorologické, střediskové a FSS frekvence, které lze do pohotovostního režimu načíst jednoduchým klepnutím na ně ze stránek s letištními informacemi nebo letovými informacemi. Snadný přístup je také k posledním, blízkým a uloženým frekvencím. A abyste se ujistili, že mluvíte se správným dispečerem, GNC 355 automaticky zobrazuje identifikátor stanice přímo pod frekvencí, např. KIXD ASOS nebo CHICAGO ACC.

Díky funkci pohotovostního sledování frekvence v GNC 355 se nemusíte obávat, že zmeškáte volání ATC nebo jiné kritické vysílání. Navigátor GNC 355 umožňuje poslouchat ATIS, aniž byste opustili přidělený kanál ATC. Jediným dotykem na obrazovce můžete vyměnit aktivní a pohotovostní frekvenci. Stisknutím a podržením tlačítka volitelného dálkového přenosu frekvence automaticky nastavíte nouzovou frekvenci jako svůj aktivní rádiový kanál.
Přidání provozu ADS-B a počasí

Přidání služby ADS-B Traffic a počasí

Ve spojení s dvoulinkovým řešením ADS-B od společnosti Garmin, jako je náš transpondér řady GTX™ 345 nebo univerzální přístupový vysílač GDL® 88, může GNC 355 zobrazovat dopravní cíle ADS-B a také údaje o počasí ADS-B v USA bez předplatného. Nebo se můžete rozhodnout pro navigátor GNX™ 375, který nabízí podobné funkce navigace GPS jako GNC 355, ale obsahuje transpondér pro ADS-B "Out" a "In". Spojení ADS-B počasí poskytuje za letu přístup k animovaným snímkům NEXRAD, METAR, TAF, větrům a teplotám ve výšce, PIREP, NOTAM a dalším informacím.

Pokud jste vybaveni kompatibilním řešením ADS-B, vizuální výstrahy vám pomohou rozpoznat a vyhnout se potenciálním konfliktům v rušném vzdušném prostoru. Naše patentovaná technologie TargetTrend™ pro relativní pohyb nabízí rychlejší a intuitivnější způsob, jak posoudit směr a rychlost přibližování narušujících cílů ve vztahu k poloze vašeho letadla. Například pokud je před vámi provoz, který se pohybuje po stejné dráze, ale pomaleji, vektor pohybu ukazuje opačný než indikovaný směr letu a ukazuje, že provoz předjíždíte. A na začátku nebo na konci každého letu poskytuje technologie TerminalTraffic™ nejkomplexnější obraz letadel a pozemních vozidel vybavených systémem ADS-B v prostředí letiště. Letadla vybavená systémem ADS-B za letu jsou snadno odlišena od pozemních vozidel a pojíždějících letadel, která jsou zobrazena pomocí odlišných barev a symbolů. Veškeré informace jsou prezentovány na jednoduchém, snadno pochopitelném schématu SafeTaxi s odkazem na vzletové a přistávací dráhy, pojížděcí dráhy, umístění hangárů a další.
Integrace do kokpitu

Navigátor GNC 355 spolupracuje s letovými displeji Garmin, včetně displejů G3X Touch™ (experimentální a certifikované), G5 (experimentální a certifikované), G500/G600, G500 TXi/G600 TXi a také s vybranými displeji třetích stran¹, které poskytují navigační výstupy. Je také kompatibilní s mnoha staršími CDI založenými na kompozitních vstupech - umožňuje vám ponechat si stávající CDI a mít jednodušší a cenově výhodnější instalaci¹.

A pro ještě větší pohodlí můžete využít vestavěnou technologii Connext pro přenos informací mezi GNC 355 a kompatibilními přenosnými zařízeními Garmin a mobilními zařízeními s aplikacemi Garmin Pilot nebo FltPlan Go. Letové plány můžete vytvářet doma a nahrávat je na letišti. A do mobilního zařízení nebo přenosného počítače Garmin můžete přenášet data GPS, záložní informace o poloze (z vestavěného systému AHRS) a také informace o provozu a počasí, což z nich dělá ještě užitečnější společníky v kokpitu.²

Navíc se náš volitelný Flight Stream 510 instaluje do slotu pro paměťovou kartu GNC 355 a umožňuje přenos a správu databází Database Concierge prostřednictvím naší brány Connext. Doma si můžete vybrané databáze stáhnout do svého mobilního zařízení pomocí aplikace Garmin Pilot. Jakmile pak dorazíte na letiště, Flight Stream 510 automaticky naváže bezdrátové spojení s aplikací Garmin Pilot a během několika minut nahraje databáze z vašeho zařízení do GNC 355.
Další informace o GNC 355

Vzhledem k tomu, že brzy bude k dispozici schválení pro instalaci stovek modelů letadel třídy I/II podle Části 23, je přidání navigátoru GNC 355 do vašeho kokpitu jednoduchou záležitostí, která pokrývá všechny základny. Pro lepší seznámení se systémem je v App Store® k dispozici bezplatná výuková aplikace pro mobilní zařízení iPad®. A abyste mohli létat bez obav, je na navigaci poskytována špičková dvouletá záruka, za kterou stojí náš oceňovaný tým produktové podpory. Více informací o plánování aktualizace systému GNC 355 pro vaše letadlo získáte v autorizovaném instalačním centru Garmin. A vyzkoušejte si moderní navigační a rádiové funkce Comm, které vašemu letadlu chyběly.

¹Podívejte se na záložku Rozhraní pro ověření kompatibility.
²K přenosu dopravních informací a počasí je nutný kompatibilní datový kanál.

iPad je ochranná známka a App Store je servisní známka společnosti Apple Inc. registrovaná v USA a dalších zemích.Interface

Manufacturer

Model

Autopilots

Honeywell (Bendix/King)

KAP 100/140/150, KFC 150/200/250

KFC 225/275/325

Century

I/II/III/IV, 21/31/41, 2000, Triden

AK 1081 [1]

S-TEC

System 20/30/40/50/55/60-2/60 PSS/65

System 55X

ST-901 [1]

Cessna

300B/400B/800B

300 IFCS/400 IFCS

Garmin

GFC 500

GFC 600

Navigation Indicators

Garmin

GI 106/106B (IFR)

GI 102/102A (VFR)

Honeywell (Bendix/King)

KI 204/209/209A (IFR)

KI 203/208/208A (VFR)

KI 206/209A/525A,
KPI 552/552B/553/553A/553B (IFR)

KI 202/208A (VFR)

ARC (Cessna)

IN-386A, IN-481AC (IFR)

IN-385AC (VFR)

Century

NSD 360A, NSD 1000 (IFR)

Collins

331A-6P, PN-101, IND-351D (IFR)

S-TEC

ST 180 (IFR)

Mid Continent

MD222-406, MD200-306, MD200-307 (IFR)

MD222-402, MD200-302, MD200-303 (VFR)

Narco

VOA 9/50M (IFR)

VOA 8 (VFR)

EFIS Displays

Aspen

EFD 1000/500

Garmin

G500/G600

TXi Series

G5 (ADI)

G3X Touch

EHSI Displays

Garmin

G5 (HSI)

Sandel

SN 3308

SN 3500/4500

Heading Reference Sources

Aspen

EFD 1000

Garmin

GAD 42

G500/G600

TXi Series

Sandel

SN3500

SN3308

Multifunction Displays

Garmin

GMX 200

MX20

Datalinks

Garmin

GDL 82

GDL 88/88D

Transponders

Garmin

GTX 327

GTX 328

GTX 330/330D

GTX 330/330D w/ES

GTX 335

GTX 345

Connext® Compatibility

Enabled with BLUETOOTH® wireless technology.

aera® 796/795/660

Garmin Pilot™

FltPlan Go

Backup Attitude

X

X

X

GPS Position

X

X

Flight Plan Transfer

X

X

X

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Garmin
Potřeby pro letadla: Radiostanice

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: